Forhåndsomtale Fjellhammer IL – Runar Sandefjord – Fjellhammer

Forhåndsomtale Fjellhammer IL – Runar Sandefjord

På søndag er det ny hjemmekamp for herrelaget i Rema 1000-ligaen. Gutta får besøk av Runar Sandefjord.

Runar har hatt en strålende start på sesongen. Etter 6 spilte kamper står de med 5 seiere og 1 tap. Det er en utrolig sterk start på sesongen for laget fra hvalfangerbyen. Laget består av mange rutinerte spillere, med drøssevis av kamper i norsk eliteserie. I spissen av de alle har de Christoffer Rambo. Etter mange år i utlandet og tysk Bundesliga kom han hjem til Sandefjord og Runar før årets sesong. Han har hatt en sterk start på sesongen, og ligger som nummer 2 på toppscorerlisten i Rema 1000-ligaen. Han må vi holde ett godt øye med. Runar er et hardsatsende lag som vil være med å kjempe om medaljer i årets seriespill. Dette blir en tøff oppgave for våre unge gutter!

Vi kommer som kjent fra seier i kvartfinalen i NM på søndag. Dette ble en opptur for gutta, som de virkelig trengte. De to siste seriekampene har vært skuffende, så det var deilig med en seier igjen. I fjorårets kamp mot Runar i Lørenskoghallen ble det en jevn affære. Runar trakk det lengste strået til slutt og vant 28-27. Dette viser at det er fullt mulig å ta 2 poeng mot Runar.  En seier til søndag hadde smakt godt og vi vil virkelig henge oss på lagene over oss på tabellen. Gutta har stor tro på seier og vil gi alt for 2 poeng.

Hjelp oss til seier med å komme i hallen til søndag! Vi trenger all den støtten fra hjemmepublikummet som vi kan få.

Slik kan du sikre deg billett til kamp

Vi anbefaler at du bruker klubbens App, det er den enkleste måten å skaffe seg billetter på!
Billetter i app:
https://fjellhammer.woow.no/goToAPP?bm=376 (Appen må være lastet ned)
Har du ikke klubbens App? Søk på #klubbnavn» i AppStore/Google Play og last den ned

Billetter på nett:
  https://fjellhammer.woow.no/#!/match/buy/376